The Best of Knoxville

BEST OF THE BEST »

BEST KNOXVILLIAN: Pat Summitt

Best Knoxvillian Runners-Up: Helen Ashe & Ellen Turner (Love Kitchen), Cuonzo Martin, Madeline Rogero

BEST STORE: McKay Used Books, CDs, Movies & More

Best Store Runners Up: Bliss, Disc Exchange, Three Rivers Market

BEST RESTAURANT: The Tomato Head

Best Restaurant Runners-Up: Aubrey's, Bistro at the Bijou, Nama Sushi

BEST BAR: Barley's Taproom & Pizzeria

Best Bar Runners-Up: Downtown Grill & Brewery, Preservation Pub, Public House

BEST BAND: The Dirty Guv'nahs

Best Band Runners-Up: The Black Cadillacs, Black Lillies, Cutthroat Shamrock

FOOD »

BEST NEW RESTAURANT: Shuck Raw Bar & Ale

Best New Restaurant Runners-Up: Bella Luna, Boyd's Jig & Reel, Harry's Deli

BEST BREAKFAST: Pete's Coffee Shop

Best Breakfast Runners-Up: The French Market, Gourmet's Market, Long's Drug Store

BEST BRUNCH: Bistro at the Bijou

Best Brunch Runners-Up: Cafe 4, Copper Cellar, Tomato Head

BEST BUSINESS LUNCH SPOT: Aubrey's

Best Business Lunch Spot Runners-Up: Bistro at the Bijou, Cafe 4, Tomato Head

BEST COFFEEHOUSE: Old City Java

Best Coffeehouse Runners-Up: Coffee & Chocolate, Golden Roast, Remedy

BEST BAKERY & BEST CUPCAKES: Magpies Cakes

Best Bakery Runners-Up: Ham & Goody's, Rita's Bakery, VG's Bakery

Best Cupcakes Runners-Up: Cities Cupcake Boutique, The Cup, Gigis

BEST ICE CREAM/FROZEN TREATS: Coolato Gelato

Best Ice Cream/Frozen Treats Runners-Up:Cruze Farm, Fountain City Creamery, Froyoz

BEST DELI: Nixon's Deli

Best Deli Runners-Up: Ali Baba's Time Out Delicatessen, Harry's Delicatessen, Holy Land Market & Deli

BEST SALADS: Tomato Head

Best Salads Runners-Up: Aubrey's, Calhoun's, Trio Cafe

BEST STEAKS: Ye Olde Steak House

Best Steaks Runners-Up: Calhoun's, Chop House, Copper Cellar

BEST RIBS: Calhoun's

Best Ribs Runners-Up: Chandler's Deli, Dead End BBQ, Sweet P's BBQ

BEST WINGS: Wild Wings Cafe

Best Wings Runners-Up: Dead End BBQ, Rooster's Sports Bar & Grill, Smoky Mountain Brewery

BEST PIZZA: Tomato Head

Best Pizza Runners-Up: Barley's Taproom & Pizzeria, Brixx, Hard Knox Pizza

BEST HAMBURGER: Litton's Market & Restaurant

Best Hamburger Runners-Up: Copper Cellar, Downtown Grill & Brewery, Sam & Andy's

BEST HOT DOG: Hot Dog Man in the Old City

Best Hot Dog Runners-Up: Dave's Dog House (Market Sq.), Double Dogs, Litton's Market & Restaurant

BEST FRENCH FRIES: Litton's

Best French Fries Runners-Up: Cafe 4, Calhoun's, Downtown Grill & Brewery

BEST BBQ: Dead End BBQ

Best BBQ Runners-Up: Buddy's BBQ, Calhoun's, Sweet P's

BEST SEAFOOD: Chesapeake's

Best Seafood Runners-Up: Bayou Bay Seafood House, Nama Sushi Bar, Shrimp Dock

BEST SUSHI: Nama Sushi Bar

Best Sushi Runners-Up: Stir Fry Cafe, Tomo Japanese Restaurant, Wasabi Japanese Steakhouse & Sushi Bar

BEST DESSERTS: Litton's Market & Restaurant

Best Dessert Runners-Up: Cafe 4, Coffee & Chocolate, Magpies Bakery

BEST VEGGIE-FRIENDLY: Tomato Head

Best Veggie-Friendly Runners-Up: Just Ripe, Sunspot, Three Rivers Market

BEST CHEESE SELECTION: The Crown & Goose

Best Cheese Selection Runners-Up: Chez Liberty, The Melting Pot, Three Rivers Market

BEST COMFORT FOOD: Chandler's Deli

Best Comfort Food Runners-Up: Aubrey's, Big Fatty's, Litton's Market & Restaurant

BEST ITALIAN: Naples Italian Restaurant

Best Italian Runners-Up: Altruda's, Louis' Restaurant, Savelli's Italian Restaurant

BEST ASIAN: Taste of Thai

Best Asian Runners-Up: Nama, Stir Fry Cafe, Wasabi

BEST MEXICAN, $5 MEAL and NACHOS: Soccer Taco

Best Mexican Runners-Up: Cancun's Mexican Restaurant, Chez Guevera, Señor Taco

Best $5 Meal Runners-Up: Buddy's BBQ, Chandler's Deli, Long's Drug Store

Best Nachos Runners-Up: Cancun's Mexican Restaurant, Downtown Grill & Brewery, Señor Taco

BEST MIDDLE-EASTERN: King Tut's Grill

Best Middle-Eastern Runners-Up: Ali Baba Time Out Delicatessen, Cairo Cafe, Holy Land Market & Deli

BEST INDIAN: Sitar

Best indian Runners-Up: Shalimar, Taj Fine Indian Dining

BEST APPETIZERS: Downtown Grill & Brewery

Best Appetizers Runners-Up: Aubrey's, Calhoun's, Public House

BEST LOCAL CHEF: Bruce Bogartz (RouXbarb)

Best Local Chef Runners-Up: Martha Boggs (Bistro at the Bijou), Brandon Cruze (Sunspot), Steve Puleo (Puleo's Grill)

BEST SERVER: Brandi Winchester (Barley's Taproom & Pizzeria)

Best Server Runners-Up: Erin Bilbo (Sunspot), Stephen Morelock (Bonefish Gril), Lia Patty (Sapphire)

BEST PATIO and WATERFRONT RESTAURANT: Calhoun's on the River

Best Patio Runners-Up: Crown & Goose, Lakeside Tavern, Urban Bar

Best Waterfront Restaurant Runners-Up: Lakeside Tavern, Sweet P's BBQ, Willy's Bar & Grill

BEST SOURCE FOR LOCALLY GROWN PRODUCE/MEAT: Market Square Farmer's Market

Best Source for Locally Grown Produce/Meat Runners-Up: The Market (Maryville), Three Rivers Market, UT Farmer's Market

DRINK »

BEST MARTINI: Sapphire

Best Martini List Runners-Up: Baker Peters Fine Dining & Lounge, Bistro at the Bijou, Chesapeake's

BEST MARGARITA: Soccer Taco

Best Margarita Runners-Up: Canun's Mexican Restaurant, Chez Guevara, Señor Taco

BEST BLOODY MARY: Bistro at the Bijou

Best Bloody Mary Runners-Up: The Crown & Goose, Downtown Grill & Brewery, Preservation Pub

BEST SWEET TEA: Petro's

Best Sweet Tea Runners-Up: Apple Cake Tea Room, Calhoun's Chandler's Deli

BEST HAPPY HOUR: Downtown Grill & Brewery

Best Happy Hour Runners-Up: Preservation Pub, Urban Bar, The Well

BEST BEER SELECTION (Restaurant): Barley's Taproom & Pizzeria

Best Beer Selection Runners-Up: Downtown Grill & Brewery, Preservation Pub, Smoky Mountain Brewery

BEST WINE LIST: Oodles Uncorked

Best Wine List Runners-Up: Bistro by the Tracks, Chez Liberty, Cru Bistro & Wine Bar

BEST NEIGHBORHOOD BAR/PUB: Preservation Pub

Best Neighborhood Bar/Pub Runners-Up: Bearden Beer Market, Downtown Grill & Brewery, Public House

BEST LIQUOR STORE and WINE STORE: Bob's Package Store

Best Liquor Store Runners-Up: Downtown Wine + Spirits, McScrooge's Package Store, Toddy's Liquor & Wine

Best Wine Store Runners-Up: Ashe's, Downtown Wine + Spirits, McScrooge's Package Store

BEST BEER MARKET: Bearden Beer Market

Best Beer Market Runners-Up: The Casual Pint, The Market, Vic's Package Store

BEST SPORTS BAR: Wild Wing Cafe

Best Sports Bar Runners-Up: Bailey's Sports Grille, Roosters Sports Bar & Grill, Soccer Taco

BEST BARTENDER: Amie Snyder (Sapphire)

Best Bartender Runners-Up: Adrienne Corts (Preservation Pub), Justin Foster (Club XYZ), Gina Truitt (The Well)

HEALTH & MEDICAL SERVICES »

BEST GENERAL PRACTITIONER: Dr. Amy Forsee

Best General Practitioner Runners-Up: Dr. Leonard Bellingrath, Dr. Bob Overholt, Dr. Randy Pardue

BEST CHIROPRACTOR: Hosenfeld Chiropractic

Best Chiropractor Runners-Up: Brown Chiropractic, Bushman Chiropractic, Sunshine Chiropractic

BEST DENTIST: Dr. Buzz Nabers

Best Dentist Runners-Up: Dr. Richard Barbee, Dr. Charles L. Greenblatt, Dr. Donald Henson and Dr. Bennett Kizer (Tie)

BEST OPTOMETRIST: Dr. Barry Winston (Winston Eye & Vision)

Best Optometrist Runners-Up: Dr. Chadwick Howe (Spex), Dr. Steven Smith (The Eye Care Clinic), Dr. Jerry Winston (Winston Eye & Vision)

BEST PHYSICAL THERAPY CENTER: Knoxville Orthopedic Clinic

Best Physical Therapy Center Runners-Up: Fort Sanders Regional, Marino Therapy, Parkwest Therapy Center

BEST WALK-IN/URGENT CARE CLINIC: Summit Medical Group

Best Walk-In/Urgent Care Clinic Runners-Up: East Tennessee Medical Group, Family Care Specialists, Parkmed

BEST COSMETIC SURGEON: Dr. Ed Breazeale (The Breazeale Clinic)

Best Cosmetic Surgeon Runners-Up: Dr. Frank Letard, Dr. Stephen Lazarus, Dr. David Reath

BEST DERMATOLOGIST: Skin Wellness Center

Best Dermatologist Runners-Up: Dermatology Associates of Knoxville, Knoxville Dermatology Group, MD Electrolysis

BEST MEDI-SPA: Medi-Spa at Knoxville Dermatology Group

Best Meid-Spa Runners-Up: Belleza Saon & Spa, Gallaher Spa MD, Pure Luxe

BEST YOGA STUDIO: The Glowing Body

Best Yoga Studio Runners-Up: Aravinda Yoga and Healing Arts Center, The Practice Yoga, YMCA of East Tennessee

BEST FITNESS CENTER: The Rush

Best Fitness Center Runners-Up: Fort Sanders Health and Fitness, National Fitness Center, YMCA of East Tennessee

BEST LICENSED MASSAGE THERAPY: Spa Visage

Best Licensed Massage Therapy Runners-Up: Belleza, Gypsy Hands, Massage Envy

GOODS AND SERVICES »

BEST NEW BUSINESS: Boyd's Jig & Reel

Best New Business Runners-Up: Crush, Marble City Brewing Company, The Well

BEST GIFT SHOP: Bliss

Best Gift Shop Runners-Up: Earth to Old City, Green Earth Emporium, The Southern Market

BEST ANTIQUE STORE: Nostalgia

Best Antique Store Runners-Up: Bearden Antique Mall, Chintzy Rose, Dutch Valley Antique Mall

BEST JEWELRY STORE: Markman's Diamonds and Fine Jewelry

Best Jewelry Store Runners-Up: Bliss, Fizz, Lamon Jewelers

BEST BOOKSTORE: McKay Used Books, CDs and More

Best Bookstore Runners-Up: Cedar Springs Christian Books, Central Street Books, Union Ave Books

BEST CD/RECORD STORE: The Disc Exchange

Best CD/Record Store Runners-Up: Lost and Found Records, McKay Used Books and CDs, Raven Records & Rarities

BEST HAIR SALON: Salon Visage

Best Hair Salon Runners-Up: Belleza Salon and Spa, Chop Shop Hair Studio, Lox Salon

BEST NAIL SALON: Belleza

Best Nail Salon Runners-Up: Chop Shop Hair Studio, The Nail Bar, Spa Visage

BEST FOREIGN FOODS GROCERY: Sunrise Supermarket

Best Foreign Foods Grocery Runners-Up: Holy Land Market & Deli, International Delicacies, Oriental Super Mart

BEST HEALTH FOOD SHOP & BEST GREEN BUSINESS: Three Rivers Market

Best Health Food Shop Runners-Up: Aisle 9, Eddie's Health Shoppe, Just Ripe

Best Green Business Runners-Up: Bearden Beer Market, Market Square Farmers' Market, Tomato Head

BEST CATERER: Holly's Eventful Dining

Best Caterer Runners-Up: Big Fatty's, Buddy's BBQ, Calhoun's Banquets & Copper Cellar Catering

BEST OUTDOOR SPORTS STORE: River Sports Outfitters

Best Outdoor Sports Store Runners-Up: Earth Traverse Outfitters, Little River Trading Co., Uncle Lem's

BEST SKATE/SNOWBOARD SHOP: Pluto Sports

Best Skate/Snowboard Shop Runners-Up: Alpine Ski Center, The Board Room

BEST ADULT STORE: Adult Superstore

Best Adult Store Runners-Up: Cupid's Outlet, Intimate Treasures, Romantic Escapades

BEST FURNITURE: Bliss Home

Best Furniture Runners-Up: Knoxville Wholesale Furniture, Nouveau Classics, O.P. Jenkins Furniture & Design

BEST CLOTHING STORE: Bliss

Best Clothing Store Runners-Up: Altar'd State, Crush, Planet Xchange

BEST THRIFT/CONSIGNMENT STORE: Goodwill Industries - Knoxville, Inc.

Best Thrift/Secondhand Clothing Store Runners-Up: KARM Thrift Stores, Planet Xchange, Repeat Boutique

BEST CONVENIENCE STORE: Weigel's

Best Convenience Store Runners-Up: Aisle 9, The Market, Pilot

BEST DRY CLEANER: Prestige Cleaners

Best Dry Cleaner Runners-Up: Crown Cleaners, Farragut Cleaners, US Cleaners

BEST EYEWEAR SHOP: Luttrell's Eyewear

Best Eyewear Shop Runners-Up: Andes Optical, Clancy Optical Co., Spex

BEST BANK/CREDIT UNION: ORNL Federal Credit Union

Best Bank/Credit Union Runners-Up: First Tennessee, Knoxville TVA Employees Credit Union, SunTrust

BEST TATTOO STUDIO: Saint Tattoo

Best Tattoo Studio Runners-Up: Born This Way Body Arts, Synergy Tattoo, True Blue Electric Tattoo

BEST TANNING SALON: Sun Tan City

Best Tanning Salon Runners-Up: Beach Bums, Fusion Tanning Studios, New Release Video & Tan

BEST AUTO SERVICE: Fisher Tire

Best Auto Service Runners-Up: Harper Auto Square, MF Automotive, R.T. Clapp

BEST BIKE SHOP: Greenlee's Bike Shop

Best Bike Shop Runners-Up: The Bike Zoo, Cedar Bluff Cycles, Tennessee Valley Bikes

BEST PET SUPPLY STORE: Agri-Feed Pet Supply

Best Pet Supply Store Runners-Up: Natural Pet Supply, Pet Supplies Plus, River Dog Bakery

BEST PLACE TO BOARD YOUR PETS: PetSafe Village

Best Place to Board Your Pets Runners-Up: All Kreatures Pet Care, Butler Animal Clinic, Dream Katcher Lodge

BEST IN-STORE PET: Napoleon, at Nostalgia

Best In-Store Pet Runners-Up: Bim (Downtown Wine + Spirits), Butch (The Board Room), Max (Bearden Beer Market)

EDUCATION AND MEDIA »

BEST FOUR-YEAR/COMMUNITY COLLEGE: Pellissippi State Community College

Best Four-Year/ Community College Runners-Up: Carson-Newman, Maryville College, University of Tennessee–Knoxville

BEST TECHNICAL/BUSINESS SCHOOL: Tennessee Technology Center at Knoxville

Best Technical/Business School Runners-Up: Fountainhead College of Technology, ITT Technical Institute, South College

BEST PRIVATE SCHOOL: Webb School of Knoxville

Best Private School Runners-Up: Christian Academy of Knoville, Knoxville Catholic High School, Maryville College

BEST COSMETOLOGY SCHOOL: Tennessee School of Beauty

Best Cosmetology School Runners-Up: Aveda Institute, Knoxville Institute of Hair Design, Paul Mitchell The School-Knoxville

BEST TV STATION and TV PERSONALITY: WBIR, Robin Wilhoit

Best TV Station Runners-Up: WATE, WKOP, WVLT

Best TV Personality Runners-Up: Erin Donovan (WBIR), Abby Ham (WBIR), Todd Howell (WBIR)

BEST RADIO STATION: WUTK

Best Radio Station Runners-Up: WDVX, WIVK, WUOT

BEST RADIO PERSONALITY: Andy & Allison (WIVK)

Best Radio Personality Runners-Up: Kim Hansard (WWST), Hallerin Hilton Hill (WNOX), Frank Murphy (WWST)

ARTS AND ENTERTAINMENT »

BEST MUSEUM: Knoxville Museum of Art

Best Museum Runners-Up: East Tennessee History Center, Frank H. McClung Museum, Women's Basketball Hall of Fame

BEST GALLERY: Bennett Galleries

Best Gallery Runners-Up: The Art Market Gallery, Bliss, The Emporium

BEST ARTIST: Rob St. Clair

Best Artist Runners-Up: Jim Gray, Ammi Knight, Robert Tino

BEST THEATER GROUP: Clarence Brown Theatre

Best Local Theater Group Runners-Up: Children's Theatre of Knoxville, Einstein Simplified, Oak Ridge Playhouse

BEST ACTOR: Bill Landry

Best Local Actor Runners-Up: Christian Cox (as Garry Plimpton), Steve Dupree, David Keith

BEST DANCE COMPANY: Tennessee Children's Dance Ensemble

Best Local Dance Company Runners-Up: Appalachian Ballet Co., Circle Modern Dance, Salome Cabaret

BEST ROCK BAND: The Dirty Guv'nahs

Best Local Rock Band Runners-Up: The Black Cadillacs, The Black Lillies, Dishwater Blonde

BEST DJ: DJ Slink

Best Local DJ Runners-Up: DJ 4Matiks, DJ Eric B, Rick Murphy

BEST HIP-HOP GROUP: Jaystorm Project

Best Local Hip-Hop Group Runners-Up: Dopplegangsta, Lil Iffy, The Theorizt

BEST AMERICANA BAND: The Black Lillies

Best Local Americana Band Runners-Up: Mic Harrison & The High Score, The Hotshot Freight Train, Brendon James Wright & The Wrongs

BEST JAZZ BAND: Knoxville Jazz Orchestra

Best Local Jazz Band Runners-Up: Donald Brown, Christabel & The Jons, Robinella

BEST BLUES BAND: John Worley and the Conbred Blues Band

Best Local Blues Band Runners-Up: The Dirty Dougs, Jenna & Her Cool Friends, Labron Lazenby and the LA3

BEST COVER BAND: The Coveralls

Best Cover Band Runners-Up: Breakfast Club, The Chillbillies, Pop Rox

BEST CONCERT VENUE: Tennessee Theatre

Best Concert Venue Runners-Up: Bijou Theatre, The Square Room, Valarium

BEST KARAOKE: Toots Little Honky Tonk

Best Karaoke Runners-Up: Bull Feathers Cafe, Club XYZ, King Tut's Grill

BEST LIVE COMEDY CLUB: Side Splitters Comdy Club

Best Live Comedy Club Runners-Up: Old City Entertainment Venue, The Pilot Light, Speakeasy at Preservation Pub

BEST ROCK CLUB: Valarium

Best Rock Club Runners-Up: Barley's Taproom & Pizzeria, The Pilot Light, Preservation Pub

BEST GAY CLUB: Club XYZ

Best Gay Club Runners-Up: Carousel, Hott Rods

BEST DANCE CLUB: Sassy Ann's

Best Dance Club Runners-Up: Hanna's Old City, Southbound, Valarium

BEST ADULT ENTERTAINMENT CLUB: The Mouse's Ear

Best Adult Entertainment Club Runners-Up: The Ball Gentleman's Club, Emerald Club, Th'Katch Show Club

HOME AND GARDEN »

BEST GARDEN STORE/NURSERY: Stanley's Greenhouse

Best Garden Store/Nursery Runners-Up: Mayo Garden Center, Popes Garden Center, Thress Nursery Gardens

BEST INTERIOR DESIGNER: Donovan Swick

Best Interior Designer Runners-Up: Diana Fox, Sam Franklin, Todd Richesin

BEST KITCHEN & BATH DESIGNER: Modern Supply Kitchen & Bath Showroom

Best Kitchen & Bath Designer Runners-Up: Dixie Kitchen, Master Custom Home Remodeling, Southern Kitchen

BEST GENERAL CONTRACTOR: Grace Construction

Best General Contractors Runners-Up: Christopoulos & Kennedy, Creative Structures Inc., Johnson & Gaylon

BEST PLUMBER: Cedar Bluff Plumbing

Best Plumber Runners-Up: Hep Inc., Four-Way Tie: Brogdon Plumbing, Koontz Plumbing, Sanders Plumbing, Scott's Plumbing

BEST FLOORING STORE: Broadway Carpets

Best Flooring Store Runners-Up: Frazier's Carpet, Gillenwater Flooring and Kitchen Gallery, Knox Rail Salvage

BEST REALTOR: Suzy Trotta

Best Realtor Runners-Up: Laura Bailey, Anthony Edwards, Jennifer Montgomery

BEST NATIONAL CHAIN STORES »

BEST NATIONAL CHAIN DEPARTMENT STORE: Target

Best National Chain Department Store Runners-Up: Dillard's, Kohl's, Petsmart

BEST NATIONAL CHAIN RESTAURANT: Cheddar's

Best National Chain Restaurant Runners-Up: Bonefish Grill, Cracker Barrel, Mellow Mushroom

BEST NATIONAL CHAIN GROCERY: Kroger

Best National Chain Restaurant Runners-Up: Earth Fare, Food City, Fresh Market

BEST NATIONAL CHAIN HOUSEWARES STORE: Lowe's

Best National Chain Homewares Store Runners-Up: Ace Hardware, Bed, Bath, and Beyond, Home Depot

KNOXVILLE LIFE »

BEST STORY ABOUT KNOXVILLE: Martha Boggs Kicking Out Stacey Campfield from Bistro at the Bijou

Best Storey About Knoxville Runners-Up: Extreme Makeover: Home Edition Helping the Restoration House, Love Kitchen on Oprah, Popcorn Sutton

BEST LOCAL ANNUAL EVENT: Dogwood Arts Festival

Best Local Annual Event Runners-Up: Boomsday, Brewers' Jam, International Biscuit Festival

BEST ENVIRONMENTAL STEWARD: Ijams Nature Center

Best Environmental Steward Runners-Up: Beardsley Farm, Keep Knoxville Beautiful, Legacy Parks Foundation

BEST COMMUNITY SERVICE ORIENTED GROUP OR CHURCH: Knoxville Area Rescue Ministries

Best Community Service Oriented Group or Church Runners-Up: Cokesbury United Methodist Church, Second Harvest Food Bank of East Tennessee, Tennessee Valley Unitarian Universalist Church

BEST NEW TREND KNOXVILLE NEEDS TO JUMP ON THREE YEARS LATER: Food Trucks

Best New Trend Runners-Up: Buy Local, Micro-Breweries Located in Knoxville, Same-Sex Marriage Equality

BEST THING ABOUT KNOXVILLE THAT'S NOT FOUND ANYWHERE ELSE: Market Square

Best Thing About Knoxville Runners-Up: Ijams Nature Center, Neyland Stadium, Sunsphere

KNOX ONLINE »

BEST LOCAL WEBSITE: metropulse.com

Best Local Website Runners-Up: knoxivi.com, knoxnews.com, wbir.com

BEST LOCAL BLOG/BLOGGER: Frank Murphy

Best Local Blog/Blogger Runners-Up: Katie Granju (mamapundit), Cynthia Moxley (Blue Streak), Alan Sims (KnoxvilleUrbanGuy, Stuck Inside of Knoxville)

BEST LOCAL TWITTER FEED: @Dooleys_pants

Best Local Twitter Feed Runners-Up: @frankmurphycom, @knoxnews, @metropulse

BEST LOCAL FACEBOOK PAGE: WBIR

Best Local Facebook Page Runners-Up: Aaron Age 11 (by Aaron Killian), Hard Knox Roller Girls, Three Rivers Market

BEST LOCAL DISCUSSION FORUM: knoxblab.com

Best Local Discussion Forum Runners-Up: KnoxMoms (knoxmoms.com), Knoxnews.com, KnoxViews (knoxviews.com)

BEST LOCAL WI-FI SPOT: Old City Java

Best Local Wi-Fi Spot Ruinners-Up: Knox County Public Library, Market Square, Remedy